O mně

Jmenuji se Přemysl Gregor a na kytaru hraji již více než 15 let. Za tuto dobu jsem vystřídal nespočet kapel a spousty hudebních stylu od rocku přes metal, blues, jazz, pop. V dnešní době, kdy je mi 33 let,  jsem našel to co jsem v hudbě celý život hledat. Objevil jsem znovu čistotu a krásu klasické/španělské kytary, ale to není vše.. Nerad svojí hudbu zařazuji do určitého hudebního stylu. Myslím že nic takového není potřeba. Nicméně jde o kombinaci flamenca, klasiky, folku. Není tajemství že velká inspirace je pro mě jeden z nejlepších kytaristů světa Estas Tonne. Také vím že hudbu cítím podobně jako on. Hudba pro mě není jenom o tónech/notách, hudba má pro mě hlubší rozměr. Hudba kterou hraji a chci hrát je hudba s přítomností boha/vesmíru…

Jaké hudebníky/ kytaristy jsou pro mě inspirací ?

Ze zahraničních kytaristů patří k mým nejoblíbenějším Ana Vidovic, Tavi Jinariu, Paco De Lucia a samozřejmě Estas Tonne. Z českých hudebníků je to např. Maok .

A co dělám/ co mě baví mimo hudbu a kytaru ?

Miluji pohyb, běhání, cvičení, přírodu. Zajímám se o vesmír, druhou světovou válku, auta. Fascinují mě starověké civilizace, kvantová fyzika a osobní rozvoj.  Mám rád indickou a thajskou kuchyni. Od 20let let jsem vegetarián.

 

Kde Vám mohu zahrát ?

Zaujal Vás můj přístup k hudbě ? Hledáte nevšední a seriózní zpestření Vaší akce atp. ? Neváhejte mě kontaktovat.

Kde mohu zahrát ? Především soukromé akce, podnikové večery, svatby atd.

Délka produkce záleží na domluvě (většinou 1 až 2 hodiny).

 

O Mystic-guitar:

Mystic-guitar je můj standardní program. Tento program využívám při běžném hraní od festivalů po menší nebo i soukromé akce. Každá produkce je unikátní. Program není nikdy možné předem přesně určit. Neexistuje žádný přesný playlist atp. Vše se děje TEĎ, v přítomnosti. Každá situace v čase i místě je unikátní, a proto i každá produkce je jiná/unikátní.

Velmi rád pod sovou hudbu používám meditační zvuky jako např. moře, déšť, tekoucí vodu atp.

Vybavení:

Kvalita a barva zvuku pro mě vždy byla a je velmi důležitá. Pro malé až středně velké akce používám vždy své vlastní vybavení.

Kytary:

V současné době používám nejvíce klasické kytary výhradně německé značky ARMIN HANIKA. Jedná se o malosériové ručně vyráběné nástroje. Tyto nástroje mě získali především zvukem, neskutečně precizním zpracováním, vzhledem a komfortem hry. Využívám momentálně 2 modely HANIKA HE TORRES CUSTOM. Nástroje mám na zakázku vyrobené podle svých představ a zvukových požadavků. Oba s přední deskou z Cedru. Dále používám flamecovou kytaru Sanchis Lopez 1Fextra. Také na zakázku vyrobená s Cedrovým topem a French polisch

Aparáty/efekty:

Veškerá menší a středně velká vystoupení odehrávám výhradně na německá komba AER. Používám vždy 2 modely komb Compact 60 a Compact XL. Komba této značky jsou bezesporu to nejlepší co je na trhu k dispozici a svojí kvalitou doslova definují téměř dokonalý zvuk kterému se ostatní výrobci snaží přiblížit.

Efekty jsou pro mě velmi důležité. V tuto chvíli můj zvuk definují efekty značek MXR, T.C. ELECTRONIC, BOSS, ELECTRO HARMONIX.